16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Општинските служби со полни раце работа по невремето

НАЈЧИТАНО

По силното невреме што попладнево го зафати Аеродром, при што беше причинета материјална штета на повеќе локации низ општината, градоначалникот Тимчо Муцунски заедно со општинските служби веднаш излегоа на терен и ги посетија жителите кои претрпеа најголеми штети во временската непогода.

Граѓаните можат да бидат сигурни дека имаат вистински партнер во Општина Аеродром, а нашите служби работат со сите засегнати страни на што побрзо санирање на штетите.

Остануваме на терен сѐ додека е потребно и додека не бидат отстранети сите опасности за граѓаните.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО