1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Општина Ресен- За забавата на Преспанскиот јаболкобер ќе се погрижат Игор Џамбазов и Гуру Харе бенд

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Почитувани, согласно резултатите од анкетата за избор на музички изведувач на Преспански јаболкобер 2022 победник е Игор Џамбазов и Гуру Харе бенд,известуваат од ОпштинаРесенМожно е да е слика од текст кој вели „одберете ги посакуваните опции 308 responses Copy 24.7% 19.8% 9.1% гypy Xape бенд владо јаневски днк игор цамбазов нокаут бојан маровик дивле јагоде магазин влатко лозаноски -лозано 27.6% 8.8% одберете ги посакуваните опции 308 responses Copy 24.7% 19. 19.8% 8% игор цамбазов 85 (27.6%) 9.1% гуру Xape бенд владо јаневски днк игор цамбазов и гуру Xape бенд нокаут бојан маровик дивле јагоде магазин влатко лозаноски лозано“

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потврдено обвинение за недозволено складирање на речиси 5 килограми злато и сребро

Судот на Босна и Херцеговина го потврди обвинението на Обвинителството на Босна и Херцеговина, кое го обвинува Драган Станковиќ дека како сопственик на деловната...

Од денес започнуваат интензивните преговори за формирање на ново владино мнозинство-„МИНИСТЕРСТВО ЗА БУРЕК“.

Арбен Таравари, новиот лидер на Алијанса за Албанците во Македонија, е јасен и гласен: „НЕ САКАМЕ МИНИСТЕРСТВО ЗА БУРЕК!“ Таравари со неговата АА влегува...

Стоилковски прашува дали мора да падне крв за да се реагира?

Стоилковски: Ново бегство од затворот „Скопје”, мора ли крв да падне како во Идризово за одговорност на Тупанчевски и Андов „Сокол”? Уште еден затвореник побегнал...
spot_img
spot_img
spot_img