0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Општина Куманово итно испрати свои противпожарни екипи како поддршка на колегите од Тетово во гасење на активниот пожар во фабриката

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Општина Куманово итно испрати свои противпожарни екипи како поддршка на колегите од Тетово во гасење на активниот пожар во фабриката.

Дополнително, една цистерна од јавното претпријатие „Чистота и зеленило“ Куманово дава асистенција на нивните колеги комуналци во Тетово.

Претходно, Општина Кавадарци испрати три возила и седум пожарникари за да помогнат во гаснењето на пожарот.

Пожарот претпладнево избил во фабриката за стиропор Профикс во Тетово. Во околните населби е исклучена струјата како мерка на претпазливост. Општина Тетово апелираше до учениците и до граѓаните да не излегуваат од дома без потреба.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img