9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Од четврток облаци, повремен дожд и пониски температури

НАЈЧИТАНО

До среда времето ќе биде сончево и топло, во попладневните часови со локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утре во западните делови ќе дува повремено засилен југозападен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервалот од 3 до 9 степени, а дневната меѓу 17 и 29 степени.

Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе
дува умерен северен ветер и дневните температури ќе бидат во опаѓање.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО