24.7 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Од цената на модниот додаток на Јелена Ѓоковиќ ќе ви се сврти во главата

НАЈЧИТАНО

Сопругата на српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, инсистира на минимализам и стил кој, во најмала рака, би можеле да го наречеме обичен. Секако, таа за специјални пригоди избира специјални парчиња, често со најскапи потписи, па ја забележуваат и модните икони како Ана Винтур, уредничката на „Вог“.

 

 

Иако не е жена која се расфрла со луксуз, а ги има сите услови за тоа, ниту, пак, сака да го привлекува вниманието на себе, Јелена одвреме-навреме ни дава до знаење која приватна колекцијата ѝ е омилена. Станува збор е ризница на рачни часовници чија вредност е тешко да се измери.

 

 

На неодамнешниот турнир во Белград на раката имала сив часовник, а се претпоставува дека се работи за познатиот јапонски бренд „Сеико“, чие заштитно лице е токму нејзиниот сопруг. Во споредба со другите парчиња од колекцијата на Јелена, цената на ова е вистинска ситница, имајќи предвид дека за најскапите модели не треба да се издвојуваат повеќе од 5.000 евра.

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО