17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Од СДСМ обвинуваат за саботажа на преговорите со Бугарија

НАЈЧИТАНО

Од владејачката СДСМ посочија дека од најголемата опозициска партија не се заинтересирани за успехот на преговорите со Бугарија, со цел да се симне ветото на Македонија за членство во ЕУ.

– Ако Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ сакаат вистинска конструктивност, нека престанат да опструираат и да креираат хистерија околу разговорите со Бугарија, туку со ладна глава да се обидеме сите да ги надминеме пречките – порачаа од СДСМ.
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ неколку пати побара од претставниците на владата, да ги обелоденат деталите од воспоставената рамка на преговорите со Бугарија, сомневајќи се во тоа дека на преговарачка маса е и идентитетот на Македонците.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО