16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Од понеделник следува период на стабилно време, температурите ќе достигнат до 38 степени

НАЈЧИТАНО

Од понеделник следува период на стабилно време. Минималните температури ќе бидат во интервал од 10 до 23, додека максималните ќе бидат до 38 степени, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Времето утре ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Од утре до вторник ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе допринесе намалување на температурата на воздухот. 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО