2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Од полноќ поскапување на горивата за 1 денар по литар

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се зголемува за 1,00 денар, а на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 за 1,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

За еден денар поскапува и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), а за 1,50 денари Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).

Литар ЕУРОСУПЕР БС – 95 од утре ќе се продава за 80 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 82,50, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 81,50 и Екстра лесното 1 (ЕЛ-1) за 81,00 денари.

Се зголемува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС за 0,176 денари и еден килограм ќе чини 39,459 денари

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img