20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Одржан третиот технички состанок во рамки на проектот Света Вода

НАЈЧИТАНО

Во текот на вчерашниот ден заедно со претставници на Општина Ресен и Завод и Музеј од Битола бев во Општина Преспа – Република Грција, каде се одржа третиот технички состанок во рамки на проектот Света Вода .
На состанокот зедоа учество претставници на проектните партнери – Општина Преспа , Ефоратот на Антиквитети од Општина Флорина , НВО Здружение за заштита на Преспа- SPP од Република Грција .
На средбата исто така беше присутен и Градоначалникот на Општина Преспа- Гдин Панагијотис Пасхалидис при што имавме и обраќање пред присутните.
На истата беше презентиран досегашниот напредок во реализација на проектот Света Вода и идните активности кои треба да се спроведат во тековната година, како и за идни можни проекти и активности..

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО