2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Одлуката е донесена: зелено светло за популарната серија на Нетфликс

НАЈЧИТАНО

Црвено светло … зелено светло! Нетфликс потврди дека доаѓа втората сезона на многу популарната јужнокорејска драма.

Squid Game официјално се врати. Нетфликс во неделата објави дека популарната јужнокорејска серија доби зелено светло за втората сезона. „И сега Ги-Хун се врати“, напиша режисерот, сценарист и извршен продуцент Хванг Донг-Хјук во писмото до обожавателите. „Доаѓа втората сезона.

Јужнокорејската драма Squid Game минатата година го полуде светот и за само неколку дена се искачи на врвот на најгледаните серии на платформата Нетфликс. Приказната е за очајните конкуренти од социјалните маргини на кои очајно им требаат пари, а за висока парична награда се подготвени да играат детски игри во кои губитникот умира. Сеонг Ги-хун – главниот протагонист – е разведен и коцкар.

Во втората сезона доаѓаат нови ликови и случувања, најави режисерот. „Можеби ќе се врати човек во костум со ддаќи“, напиша тој. Притоа, тој се однесува на мистериозен човек кој регрутира актери за да учествуваат во намерна игра.

Во писмото режисерот напишал и дека ќе се појави во втората сезона на Чеол-су – момчето на озлогласената кукла Јанг-хи, која се појави во првата сезона од првата претстава Зелено светло – црвено светло.

Во октомври, Netlix изјави за CNN дека серијата Squid Game била најуспешна на нејзината премиера. Беше најгледаната серија во САД, а за 28 дена по објавувањето гледачите поминаа дури 1,65 милијарди часа гледајќи ја оваа серија. „Ни требаа 12 години да ја снимиме првата сезона на Squid Game. Но, за само 12 дена, таа стана најпопуларна серија досега“, напиша Хванг Донг-Хјук. Режисерот минатата година потврди дека ќе ја снимаат втората сезона.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО