18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Одлична модна инспирација за оваа пролет: класични и смели линии

НАЈЧИТАНО

Линиите се една од оние константи која е секогаш во тренд – во зима во малку подефинирани форми и во лето во полесни верзии. Додека линиите во морнарски стил беа најпопуларни во топлите месеци досега, оваа година беа дадени и други варијации.

Линиите се многу добар избор, особено за оние кои сакаат поразновиден изглед, но шарите и нивната комбинација не им се многу познати. Ако досега најмногу се сметаше дека различните шарени дезени не се мешаат еден со друг, ова правило се почесто се прекршува. Линиите сепак изгледаат многу убаво со еднобојна облека, но може да се комбинираат и со други дезени за поголема динамика, особено со цветни, апстрактни и графички принтови.

Репликите можат да бидат многу суптилни, но можат да бидат доста драматични. Наше е да избереме дезен со пруги кој одговара на нашата личност и стил. Најкласични се црно-белите линии, но таквиот изглед може да биде многу забележлив поради контрастот. Ако сакаме малку повеќе спокојство, претпочитаме да избираме линии во комбинација на бои што не е толку контрастна како, на пример, сина и виолетова или сива и сина. За оние кои не се добри во мешање шари, им препорачуваме фустан со шарени шари – совршен пример е фустанот што го избра Холи Вилоуби (на сликата подолу).

Роузи Хантингтон-Вајтли избра многу класично парче со пруги – тесни панталони со ѕвонче. Совршено ги искомбинирала со сина јакна која малку ја омекнува смелоста на дезенот.

За ненаметлив, но динамичен изглед, изберете блејзер со пруги, исто како Хајди Клум. Носеше и фармерки и создаде одличен дневен изглед кој не само што е модерен туку и практичен.

За малку повеќе драма, имитирајте го изгледот на Сара Џесика Паркер во серијата Сексот и градот, каде покрај многу класичен џемпер со пруги, таа носеше прилично екстравагантно парче – здолниште од туту. Можете исто така да го замените ова со покласично парче.

Динамичните линии на овој изглед, во комбинација со класична бела кошула, ја натераа Меган Фокс да слета на листата на најдобро облечени ѕвезди во моментот. Овој изглед е вистинска хармонија на конзервативизам и сексапил.

Изгледот на Vogue Williams е нешто што ќе го гледаме многу често на улиците ова лето. Макси фустан во шарена шема може да биде совршено парче за прошетка низ градот или оној празничен фустан што нема да сакате да го одложите наесен.

Сепак, линиите можат да изгледаат и многу луксузно и елегантно. Овој пат во комбинација од длабоко деколте, кратка должина и светкав сјај, Хејли Бибер го облече ова прекрасно парче од брендот Balmain.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО