9.1 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Огромен патент на фустанот – Луј Витон ги турна преголемите детали до крајност

НАЈЧИТАНО

Презентацијата на експоненцијално големите готови додатоци на Nicolas Ghesquière за колекцијата пролет/лето 2023 на луксузната модна куќа Луј Витон ја доведе модата до максимум на последниот ден од Париската модна недела.

За Луј Витон, патентите, токите и џебовите за следната сезона на женска облека и модни додатоци ќе доаѓаат во XXL големини, бидејќи панталоните, здолништата, панталоните, фустаните, чантите и јакните се украсени со некои од најголемите големини на патенти и токи досега. , кои беа дизајнирани и произведени за премиум колекција облека. Додека Ghesquière го отвори шоуто со контрастно црно-бело здолниште со надуени ремени и длабоко деколте, тој откри голем број на последователни изгледи кои ги прикажуваа истите претерани детали во форма на фустани со патент, тесни панталони, јакни и јакни со предимензионирани детали. Волната и кожните производи обезбедија кадифен позадина за џиновските патенти, кои се појавуваа во низа бои од бела до црна, црвена, кафена и сина.

Додатоците добија и акцентско прилагодување на големината, со чанти и кожни додатоци со LV монограм на челото. Овие се одликуваа со големи синџири, токи и патенти. На џебовите им беше даден и „преголем“ третман, со мноштво кожни ансамбли со патент кои го заокружуваат шоуто со утилитарни шик детали и џебови со повеќе позиции на пределот на градите и бутовите. Модните експерти со ентузијазам ја дочекаа необичната интерпретација на деталите и преголемите модни додатоци, за кои сме сигурни дека наскоро ќе ги зафатат улиците на модните метрополи.

Изненадување на модната писта на Луј Витон: чанта во облик на куќа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО