2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Оглас за продажба на куче ги запали социјалните мрежи

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Оглас на Твитер за продажба на куче од расата Лабрадор, со своето „објаснување“ зошто кучето се продава, предизвика лавина жолчни реакции во соседна Србија. Имено, сопственикот напишал дека кучето го продава затоа што децата „го изгустирале“!?

Иако се ѓубриња на две нозе, на кои не треба да им се даде чаша вода, овие барем објавиле оглас, наместо да го фрлат на ѓубриште или во близина на гробишта, некаде. Благодарение на таквите генијалци, имаме глутници кучиња скитници“.

„Подобро да објавел оглас „Подарувам глупави деца!“, затоа што тешко може да ги продаде на некого, немаат педигре, не се благородни. Среќа за кучето што е чистокрвно и расно, зашто ако беше мешана раса, веќе ќе беше исфрлено од колата на 20 километри од куќата во некоја вукојебина“.

“Тоа не се луѓе. Такви деца утре ќе ги “изгустираат” и своите родители, кога ќе остаратПа, научиле од нив…”, се само дел од коментарите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img