16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Ова е фустанот поради кој Кејт Мидлтон плачела на венчавката на Меган Маркл

НАЈЧИТАНО

Во книгата на познатиот Том Баур се наведува дека војвотката од Сасекс, Меган Маркл, била таа што ја расплакала Кејт Мидлтон во 2018 година, откако дошло до расправија за деверушите и нивниот изглед.

Кејт Мидлтон се расплакала кога Меган Маркл ја споредила ќерката на војвотката од Кембриџ, принцезата Шарлот, со ќерката на нејзината најдобра пријателка Џесика Малруни, Изабел.

Имено, тие не се согласиле околу должината на основата на фустанот на принцезата Шарлот и кројот на фустанот.

Исто така, дошло до судир на мислења бидејќи тие две имале различни мислења за тоа дали деверушите треба или не треба да носат хулахопки.

Ова е само еден во низата нивни конфликти и несогласувања. Војвотката од Сасекс подоцна во интервју за Опра Винфри изјави дека се случило спротивното и дека Кејт ја расплакала.

Таа тврдеше дека на приказната ѝ е ставен крај бидејќи војвотката се извинила, па повеќе не сакала да навлегува во детали.

Том исто така истакна дека сè уште не се согласуваат и изјави дека Кејт е уморна и вознемирена откако се појавија информации дека Меган го малтретира нејзиниот персонал. Поради тоа таа ѝ простила се.

Сликите од свадбата на Меган и Хари покажуваат деверици во Виндзор со голи нозе, додека на фотографиите од венчавката на принцот Вилијам и Кејт во 2011 година, сите деверици носат хулахопки.

Ова е една од караниците што го привлекоа вниманието на јавноста до која стигна во ноември 2018 година.

„Беше топол ден и имаше несогласување околу тоа дали деверушите треба да носат хулахопки или не“, изјави пријател на принцот Вилијам и Мидлтон за списанието „Татлер“ во 2020 година, откако Хари (37) и Маркл се откажаа од своите кралски должности и се преселија во Соединетите држави.

– Кејт, почитувајќи го протоколот, мислеше дека треба. Меган не го сакаше тоа – нагласи тој.

Кралската палата излезе со соопштение во кое негираше дека кавгата некогаш се случила.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО