2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Ова е бомбастичната Ивана која во финалето навиваше против Ѓоковиќ

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Многу пати била во кадар додека Новак Ѓоковиќ го тепал на теренот нејзиното момче. Но, долго не се знаеше за чија убавица станува збор.

Таа и во финалето на тенискиот турнир во Аделаида навиваше против Србинот.

Но, сега е јасно и зошто…

Ивана Недвед е ќерка на поранешниот чешки играч и фудбалер на Јувентус, Павел Недвед. Но, поважно е дека таа е девојка на Себастијан Корда, кој во неделата во финалето на турнирот во Аделаида беше поразен токму од Новак Ѓоковиќ.

Поранешниот најдобар светски тенисер Новак Ѓоковиќ триумфираше на АТП турнирот во австралискиот град Аделаида откако со пресврт го совлада во финалето Американецот Себастијан Корда со 2-1 во сетови (6-7,7-6,6-4). Финалето траеше 3 часа и 9 минути, а покрај Ѓоковиќ и Корда, се изнамачи и Ивана.

Таа и Себастијан се во врска подолго време, но од кога точно не откриваат.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img