9.1 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Оваа сезона владееја чизмите до глужд во оваа неочекувана боја

НАЈЧИТАНО

Безвременска класика, која е комбинирана со елегантна црна боја. Белите и беж чизмите до глужд ги освоија модерните девојки ширум светот.

Одредени стилови секогаш се враќаат во есенската ротација на секоја модерна девојка: црни фармерки со прави панталони, дебели плетени џемпери, чизми до глужд – листата е долга. Во втората категорија, достапен е широк асортиман на обувки, од класични црни чевли и робусни чизми до, се разбира, беж чизми до глужд. Иако бежовите чизми до глужд се малку помалку практични од црните или кафените – гребаниците и нечистотијата се лесно видливи – тие ќе додадат дополнителен шарм на вашата облека и ќе се погрижат долната половина од вашиот изглед да се истакне.

За елегантен зимски бел фустан од глава до пети потребни се гореспоменатите чизми, на пример. Бежовите чизми до глужд ја осветлуваат секоја сива зима и вашите стапала, што е ласкаво. Беж нијанса одговара на сè и ја прави облеката попрефинета без многу труд.

Пред да започнете да го купувате вашиот пар, тоа ви помага да се фокусирате на одреден слог. Дали сакате дебел гумен ѓон, но архитектонски квадратна потпетица? Дали претпочитате странски патент, но моделот на Челзи, кој лесно се става и вади? Беж чизмите до глужд станаа клучен елемент во гардеробата на секоја жена. Секоја сезона гледаме ново, освежено ажурирање на овој стил – промена на обликот на палецот, но и на петицата. Ако барате пар со уникатни детали, одлучете се за каубојски чизми или чизми на платформа.

Кога ќе го најдете совршениот пар беж чизми до глужд, не плашете се да ги носите надвор. Ако се случи чевлите да привлечат малку нечистотија поради сите авантури на отворено, користете докажан метод за чистење: трик кој секогаш помага при чистење на бели чизми е да измешате една кафена лажичка детергент со топла вода и нежно да ја исчистите со мека четка за заби. За бели усни, можете да користите и балсам за усни за да ги отстраните сите траги.

Исто така, предлагаме да купите валкани бели чевли наместо оптички обоени, каде нечистотијата е лесно поочигледна. Можете да изберете и светли усни, лесни или полулесни, каде бенките полесно се отстрануваат. Секогаш чистете ги чевлите веднаш откако ќе ги носите и користете марамче и секако крема. Ако чизмите се истрошени, најдобро е да ги однесете кај чевлар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО