24.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022

Оваа година познатите личности се колнат во најживописната боја на костими за капење

НАЈЧИТАНО

Неонските зелени и жолтите нијанси се меѓу поживите трендови ова лето. Овие бои симболизираат виталност, енергија и ентузијазам и се апсолутно совршени за на плажа. Со ова се согласуваат и многу познати личности кои ова лето се облечеа во неонски костими за капење.

Веќе некое време се појавуваат одредени нијанси на зелена и жолта, кои се класифицирани како флуоресцентни или неонски бои, но ова лето овие две нијанси како да доминираат на сите останати. Ги видовме на многу модни ревии за колекциите пролет/лето 2022 година, вклучително и преземањето на модните писти во Копенхаген, каде што култниот дански бренд Ganni претстави монохроматски фустани во пригушени палети, кои моделите ги носеа над џемперите во лимета боја.

Семето на подемот на неонските нијанси е со нас веќе подолго време. Со подемот на ретро футуризмот, тренд инспириран од опсесијата од 1960-тите со просторот и технологијата, неонските бои и металните текстури се пробиваат на модните писти во последните неколку сезони. За пролетта 2022 година, на пример, LaPointe со седиште во Њујорк покажа неонски зелени јакни и кожени ремени, додека Bottega Veneta ја преработи својата сега препознатлива боја: најновата колекција на куќата вклучуваше плетени фустани, дводелни комплети, гумени чизми и чанти за рамо во живописно. зелена сенка. Бидејќи е забележлива боја, најдобро делува кога стои самостојно, така што делува исклучително добро и кога се во прашање костими за капење. Со ова се согласуваат и многу познати личности кои годинава избраа неонски костими за капење за на плажа. Еве го нашиот избор од најдобрите:

Британската ТВ ѕвезда Вики Патисон избрала едноставен едноделен костим за капење во флуоресцентна зелена нијанса кој навистина блеска.

Ријалити ѕвездата на Love Island, Џорџија Харисон, се заколна во дводелниот неонски костим за капење.

Украинската манекенка Алина Бајкова исто така е љубител на костими за капење во светли неонски нијанси.

Актерката Џој Кориган верува дека неонските бои се најдобри за модел на костими за капење во бикини.

Бразилскиот модел Лаис Рибеиро ја искомбинира неонската боја со интересен асиметричен модел на костими за капење.

Холандската манекенка Синди Кимберли исто така е љубител на бикини костими за капење во неонски бои.

Ѕвездата Зара МекДермот верува дека живите костими за капење се погодни и за спортски активности на плажа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО