14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022

Објавени се доверливи информации на британската тајна служба

НАЈЧИТАНО

Британската тајна служба МИ6, се сомнева дека претседателот на Русија, Владимир Путин е веќе мртов, а во јавноста се прикажува негов двојник.

Британските медиуми ја објавија оваа информација на МИ6, објаснувајќи дека постојат сомнежи за тоа дека во последните јави нстапи бил користен двојникот на Путин.

– Путин е многу болен и доколку умре, веста за неговата смрт ќе се чува во тајност со недели, ако не и со месеци. Постои можност тој веќе да е мртов, невозможно е да се знае – вели неименуван извор од редовите на МИ6.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО