16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Објавени сателитски снимки од Змиски остров, снимен ракетен напад?

НАЈЧИТАНО

Maxar Technology објави сателитски снимки кои покажуваат, според Си-Ен-Ен, дека руски брод во близина на островот Снејк избегал од украински проектили.

Имено, според Си-Ен-Ен, на сликите се гледа вчерашниот ракетен напад врз руските сили во близина на Змискиот остров, а се чини дека во еден момент рускиот брод нагло извртел и проектилите паднале во водата.

Во близина на островот може да се види брод со кран, како и потонат брод за кој Максар тврди дека е летало од класата Серна. Не е јасно како потонал бродот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО