9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Облачно, ветровито и студено, на планините и снег

НАЈЧИТАНО

Под влијание на влажна и студена воздушна маса денес времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег, најавуваат од УХМР.

Пообилни врнежи (над 20 л/м2) ќе има во јужните и источните делови и ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневните температури ќе се намалат за повеќе од 10 степени.

Потоа во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Од вторник наместа ќе има утрински температури под нулата, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО