4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Обединети нации има потврда за 36 случаи

spot_img
spot_img
spot_img
Има Украинци кои се приведени и исчезнуваат во областите под контрола на Русија, изјавија од Обединетите нации за Би-Би-Си.
ОН потврдија за најмалку 36 случаи на притворени цивили, а семејствата често немаат никакви информации за судбината на заробените.
Украинците велат дека стравуваат од ескалација на кампањата за киднапирање и заплашување, додека Русија се бори да воспостави контрола над градовите што ги окупира.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img