5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Нeдолго по двете интервјуа на принцот Хари пред објавувањето на неговата книга „Резерва“ (Spare), се огласи и кралското семејство

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Нeдолго по двете интервјуа на принцот Хари пред објавувањето на неговата книга „Резерва“ (Spare), се огласи и кралското семејство. Од палатата на Твитер ѝ испратија роденденски честитки на Кејт Мидлтон, која вчера наполни 41 година.

„Денеска ѝ посакуваме среќен роденден на принцезата од Велс“, стои во описот на објавата на официјалниот твитер-профил на кралското семејство покрај фотографијата од насмеаната Кејт во црвен капут додека девојче на улица ѝ дава букет.

 

Да, потсетиме, принцот Хаари изјави дека тој и Меган Меган никогаш не го обвиниле кралското семејство за расизам. Зборуваше и за тоа како дознал за смртта на неговата мајка, за физичката пресметка со Вилијам, како користел психоделици за да се справи со тагата и како тој и Вилијам го молеле нивниот татко да не се венча со Камила. Тој изјавил дека семејството не го вклучило во плановите поврзани со смртта на кралицата Елизабета.

ФОТО: Твитер

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Владата го смени името, но но не и планот

Владата воведува данок против оние форми кои енормно профитираа од кризите изминативе две-три години, само го нарекува со друго има, данок за солидарност. Имено, доколку државата...

И на МНР му „пукна филмот“

Министерството за надворешни работи на Северна Македонија преку соопштение, со жалење констатира дека собраниската декларација за наводна „ескалација на агресивни антибугарски активности во Република...

Груевски ја коментира ситуацијата со соседна Бугарија

„Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ...
spot_img
spot_img
spot_img