17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Нов филм за Мерлин Монро од 23 септември на Нетфликс

НАЈЧИТАНО

Многу очекуваниот филм „Blonde“ заснован на романот на Џојс Керол Оутс за животот на Мерлин Монро ќе биде објавен на Нетфликс на 23 септември, објави стриминг платформата.

Режисер на филмот е Ендрју Доминик, а продуцент е Бред Пит. Мерилин Монро, холивудската ѕвезда која почина на 36-годишна возраст во 1962 година и која сè уште ги фасцинира САД, 60 години подоцна, ја игра кубанско-шпанската актерка Ана де Армас.

Адриен Броди, исто така, се појавува во актерската екипа како драматургот Артур Милер, сопруга на Мерлин Монро. Џон Ф.

Филмот ја доби ознаката 17+, што значи дека не е за деца под 17 години, поради сцени на експлицитно сексуално насилство.

Русокосата на Џојс Керол Оутс, објавена во 2000 година, е еден од најпознатите американски автори.

Романизираната биографија го прикажува патот на Норма Џин Бејкер – што е вистинското име на Мерилин Монро – и наслика жесток портрет на Америка во 50-тите и 60-тите години, особено Холивуд.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО