13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Нов производ на Тајсон: Бонбони од канабис во облик на каснати уши!

НАЈЧИТАНО

Американецот Мајк Тајсон се уште е најмладиот светски шампион во историјата на тешка категорија и еден од најпопуларните боксери на сите времиња. Доцната фаза од неговата кариера ја одбележаа бројни приватни проблеми, но последниве години оваа суперѕвезда најде нова професија, во која стана многу успешна.

Тајсон поседува компанија со седиште во Калифорнија која одгледува и продава производи од канабис на ранчот Тајсон. Во 2021 година, компанијата имаше проблеми, што доведе до редизајн на многу производи.

Последниот во низата предмети го привлече вниманието на љубителите на боксот – тоа се бонбоните од канабис наречени „Мајк каснувања“ во форма на „изгризани“ уши.

Тоа е јасна алузија на натпреварот од 1997 година, во кој Евандер Холифилд и Мајк Тајсон се сретнаа по втор пат. Холифилд победи бидејќи Тајсон беше дисквалификуван откако по втор пат го гризна увото на својот ривал. Вториот залак бил поболен и во таа прилика успеал да одгризе парче од ушната школка на Холифилд.

По натпреварот, Тајсон рече дека тоа е одмазда за валканите удари со глава на Холифилд.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО