2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Нов земјотрес во Босна и Херцеговина

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер го погоди подрачјето на Босна и Херцеговина во понеделник наутро.

ЕМСЦ известува дека епицентарот на земјотресот бил на околу 25 километри северозападно од Зеница и 21 километар северно од Травник на длабочина од два километри.

Според првите информации, јачината на земјотресот била 4,1 степен, но тоа подоцна било корегирано.

Засега нема информации за штети.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...
spot_img
spot_img
spot_img