24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Новиот тренер Тен Хаг гледа потенцијал во тимот

НАЈЧИТАНО

Новиот тренер на фудбалерите на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, изјави денеска за клупската телевизија дека состојбата на „Олд Трафорд“ „не е толку добра“, но изрази уверување дека може да постигне успех.

Тен Хаг вчера од трибините го гледаше поразот на неговиот нов клуб од Кристал Палас (0-1) во последното премиерлигашко коло, со што Јунјатед ја заврши сезоната на шестото место.

– Актуелната состојба не е добра и мораме да ја прифатиме, но, исто така, мораме да бидеме свесни дека овој тим пред една година беше второпласиран во Премиер лигата, изјави Тен Хаг.

– Потенцијалот постои и сега нашата задача е тоа да го извлечеме од играчите. Тоа е процес и ќе биде потребно време, но уверен сум дека ќе можеме да дојдеме до точката кога ќе оствариме успех, порача холандскиот стратег на клупата на Јунајтед.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО