22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Новиот договор со Пума ќе му донесе на клубот 30 милиони евра годишно

НАЈЧИТАНО

Италијанскиот фудбалски првак Милан потпиша нов петгодишен договор со производителот на спортска опрема Пума, вреден 30 милиони евра по сезона.

Сумата што Милан ќе ја добие за рекламирање на Пума на своите дресови е двојно повисока од претходниот договор.

Милан настапува во дресови на Пума од 2018 година и за тоа производителот на спортска опрема му плаќаше на италијанскиот гигант по 14 милиони евра годишно.

Новиот договор треба да стапи на сила во јануари 2023 година и треба да има важност од пет години.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО