More

  Новинарот Филип Кроутер постана хит на социјлани мрежи од како известуваше на шест јазици!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Новинарот Филип Кроутер стана хит на социјалните мрежи откако објави за руско-украинската криза на шест јазици. Краутер ги смени микрофоните на медиумите за кои известуваше, како и јазиците што течно ги зборуваше. Тој е британско-германско-луксембуршки новинар кој зборува француски, шпански, португалски, англиски, германски и луксембуршки.

  Деновиве тој известуваше од Киев на шест јазици за неколку ТВ станици. Погледнете како тоа изгледа во видеото.

   

   

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Бројот на загинати од разорниот земјотрес во Сирија надмина 2.500, со што вкупниот број на загинати во Туркије и Сирија надмина 8.400

  Бројот на загинати од разорниот земјотрес во Сирија надмина 2.500, со што вкупниот број на загинати во Туркије и Сирија надмина 8.400. Британските медиуми пренесуваат...

  Голема заплена на кокаин: „Тоа е повеќе отколку што троши целата земја за 30 години“

  Полицијата на Нов Зеланд во средата соопшти дека запленила доволно кокаин за да го снабдува Нов Зеланд 30 години, откако пресретнала огромно пакување со...

  По жестоката физичка пресметка со сопствената сестра Едита на пејачката Инди Арадиновиќ ѝ пукна силиконот во градите

  По жестоката физичка пресметка со сопствената сестра Едита, пејачката Инди Арадиновиќ доживеа нова непријатност. На Инди ѝ пукна силиконот во градите, поради што мора...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img