20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Нова рунда преговори меѓу Украина и Русија

НАЈЧИТАНО

Започна четвртиот круг преговори меѓу Русија и Украина, јавува украинската агенција Униан.

Членот на украинската делегација Михаил Подољак најави дека ќе разговара за безбедносните гаранции и повлекувањето на руската армија.
Преговорите овојпат се водат онлајн.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО