Новаќ Ѓоковиќ и инфлуенсерката Сашка го чекаат првото дете (ФОТО)

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Братот на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе Ѓоковиќ и неговата сопруга Сашка Веселинов го очекуваат своето прво дете.

Среќната вест ја потврди инфлуенсерката на Инстаграм.

 

 

„За неполни три месеци во нашето семејство ќе пристигне засилувања, а од тој момент ќе ја имам најважната улога во мојот живот – ќе станам мајка. Долго време не сакав да зборувам за ова тема, избегнував јавни настани, иако од првиот ден сѐ беше во ред со бременоста.

 

Но, за среќата навистина треба да молчите. Сега кога веќе стана очигледно и не можам повеќе да го кријам стомакот, мило ми е што на овој начин можам и со вас да ја споделам најсреќната вест“, напишала таа.

Сашка и Ѓорѓе се во врска две години, а се венчаа минатото лето.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img