15.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Новата понуда на Украина до Русија

НАЈЧИТАНО

Украина понуди ослободување на руските воени заробеници во замена за безбедно евакуација на тешко повредените борци заробени во фабрика за челик во разурнатиот град Мариупол.Вицепремиерот на Украина Ирина Верешчук изјави дека се водат преговори за ослободување на повредените борци кои се во Азовстал, последниот бастион на украинскиот отпор во Мариупол. Таа рече дека има различни опции, но „ниту една не е идеална“.

Во исто време, Киев почна да се подготвува за своето прво судење за заробените руски војници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО