2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Новак до Евроспорт: Проверете ги информациите пред да објавите нешто

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Новак Ѓоковиќ на Инстаграм одговори на објавата на Евроспорт, која според него е неточна.

Заедно со снимката на која Ѓоковиќ му кажува на судијата дека мора да оди во тоалет во првото коло на Австралија Опен, имаше опис: „Новак Ѓоковиќ му приговараше на судијата и отиде на предвремена пауза во тоалет“.

Новак на Инстаграм одговори: „Еуроспорт, ве молиме проверете ги информациите пред да објавите нешто осудувачко и погрешно“.

Потоа следуваше подетално објаснување на Ѓоковиќ: „Судијата ми дозволи да одам во тоалет, но таа ми рече дека немам пауза за тоалет, туку дека тоа морам да го направам за време на паузата меѓу натпреварите. Таа ми рече (тоа не го фативте на камера) дека треба да брзам. Кога речиси го напуштив теренот, таа ми се јави (не слушнав) да ми каже дека тоалетот е на спротивната страна од теренот. Го најдов и тој кај што отидов и морав да бидам брз поради времето. Не ѝ се ‘спротивставив’ ниту го прекршив правилото. Таа ми даде дозвола и ми рече да бидам брз. Следниот пат бидете повнимателни со тоа што објавувате. Имате одговорност пред многубројните љубители на спортот кои ја следат вашата страница“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img