More

  Новак го откажа тренингот, но сепак на теренот се појави со завој!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во понеделникот тренираше на Австралија опен, откако претходно го откажа. Ѓоковиќ претходно го пропушти неделниот тренинг поради проблем со грбот, но она што потенцијално загрижува е фактот дека неговата лева нога е во завој.

  Тренингот на Новак првично беше закажан за 19 часот, па беше отстранет од распоредот, но малку подоцна на теренот се појави заедно со спаринг партнерот Карлос Гомеш.

  Српскиот тенисер веќе подолго време има проблем со грбот, а откажувањето на тренингот само уште повеќе ја загрижи јавноста и навивачите пред почетокот на првиот Грен слем сезонава.

  Натпреварот на Ѓоковиќ во Мелбурн започнува во вторник околу 11 часот по наше време, кога ривал ќе му биде Шпанецот Роберто Карбалес Баена.

   

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img