23.9 C
Ohrid
Monday, May 23, 2022

Нина Пушлар ги воодушеви фановите со новата песна Nina Nina Nina

НАЈЧИТАНО

Нина Пушлар ги воодушеви фановите со новата песна Nina Nina Nina
Речиси до ден, една година по објавувањето на хит песната Топли очи, Нина Пушлар ја претставува новата песна Нина Нина Нина.

Во новата песна Нина Пушлар (33) ги здружи силите со докажан тим: текстот го напиша Урша Влашиќ, со која е креативно испреплетена од победата во Битката за таленти пред 17 години, а музиката ја создава со студиските мајстори. Миха Горшет и Јернеј Кржич, кои исто така се членови на нејзиниот придружен бенд.

„Често сме подготвени да поминеме низ многу во врската. Понекогаш, за жал, стигнува до точка каде што не оди понатаму. Кога некому ќе му стане премногу тешко и ќе ја изгуби сопствената душа, сопственото јас. Тоа е моментот кога треба да се ставите себеси на прво место, бидејќи во спротивно може да настрада и здравјето. Среќата за двајца најпрво бара среќа на поединецот. Мораме да се сакаме и да бидеме еден и единствен, што е она што секој човек е – единствен. Јас не сум единствениот. Ти си една и единствена “, вели Нина.

Филмот е снимен за првомајските празници во два дена на патиштата околу нејзиниот дом, во каменолом во Долењска и во напуштена леарница. Во видеото не недостига акција, има сцена со оган, Нина ја потстрижува косата преку мијалникот, љубителите на автомобили ќе уживаат во глетката на класичен кадилак, а дамите со задоволство ќе го погледнат видеото неколку пати и особено поради кадрите во кои настапува.манекенката и актерка Анже Межан.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО