More

  Ник Киргиос: „Можам да го освојам Австралија опен“

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Австралискиот тенисер во првото коло ќе ги одмери силите со Сафиулин, кој моментално е на 98. место на АТП листата.

  Најголема пречка за тој успех ќе биде Новак Ѓоковиќ со кого може да се сретне во четвртфиналето, но и покрај тоа, Австралиецот смета дека првпат има шанса на турнирот.

  „Ова е првпат навистина да се чувствувам како да сум еден од оние кои всушност можат да го подигнат трофејот“, изјави Киргиос за The Age.

  Тој зборуваше и за големото внимание што го добива од локалните медиуми.

  „Мислам дека никој друг, особено во Австралија, нема толку внимание како мене. Тоа е секојдневие, но јас го прифатив и го искористив како привилегија“, изјави Киргос.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img