7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Никол Шерцингер (43) важи за една од најубавите жени на светот

НАЈЧИТАНО

Никол Шерцингер (43) важи за една од најубавите жени на светот, а титулата ја докажува нејзината ласкање со секојдневно објавување на провокативни фотографии на Инстаграм, на кои јасно се гледа дека ужива во себе и во своето тело.

Пејачката изгледаше буквално совршено, а внимание привлекоа нејзините бујни гради, како и тенкиот струк и извајаниот стомак со извајани стомачни. Внимание привлече и фактот што на исончаното лице нема ни грам шминка, а сепак може да се пофали со маѓепсана убавина.

Видеото е прегледано над 250.000 пати, а собрало бројни комплименти, но и неколку критики. „Ова е како да гледате видео од вашата пијана мајка“, „Навистина е чуден момент кога таа ги сече градите, очигледно вештачки“, „Ова е класично нарцисоидно однесување“, „Очајно видео на жена која има што да ни понуди, “, забележуваат некои од негативците.

Од друга страна, има илјадници оние кои се воодушевени од изгледот и однесувањето на овој 43-годишник. „Колку си убава“, „Кога би требало да ја изберам најсовршената жена на светот, тоа би била ти“, „Ти си синоним за убава жена“, убава жена“, се некои од позитивните коментари.

Инаку, Никол ја должи својата совршена фигура на внимателно осмислената рутина за вежбање, а што се однесува до диетата, таа тврди дека јаде се, но умерено и со акцент на поздрав вид на храна. Таа исто така се грижи секој нејзин оброк да содржи избалансиран сооднос на масти, јаглени хидрати и протеини. На пример, тост од авокадо со пржени јајца и чаден лосос или здрава овесна каша со шумски бобинки за појадок.

Кога станува збор за вежбање, оваа позната убавица практикува речиси секојдневни патувања во теретана, 20 минути кардио тренинг, планинарење, јога, кревање тегови

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО