24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Никол Кидман ретко го спомнува своето посвоено дете

НАЈЧИТАНО

Многумина забележаа дека актерката Никол Кидман во ниту еден говор за благодарност не ги спомнува децата што ги посвоила со поранешниот сопруг Том Круз, Изабел (29) и Конор (27).

Сепак, забележале дека Никол (54) обично го споменува само детето што го има со кантри пејачот Кит Урбан (54). Станува збор за ќерките Сандеј Роуз (13) и Фејт Маргарет (11). Но, очигледно не стојат лоши мисли зад овој чин или Никол не го направила тоа затоа што не и се допаднало детето, туку затоа што и двајцата се скиентолози.

Претходно, обожавателите на актерката често ја осудуваа Никол затоа што го криела своето посвоено дете од првиот брак. Но, ако некој ја погледне работата од друг агол и навлезе малку подлабоко во скиентолошката вера, брзо може да му стане јасно дека Никол сè уште се грижи за Изабел и Конор. Ако некој имал можност да го погледне документарниот филм „Going Clear: Scientology and the Prison of Belief“ од 2015 година, во кој режисерот Алекс Гибни ја споменува врската помеѓу актерката и постарите деца, тоа му е сосема јасно.

Во едно од интервјуата, Никол рече дека избрала да молчи за скиентологијата. „Имам две деца скиентолог, Конор и Изабело, и само ги почитувам нивните верувања и одлуки“, вели Никол. Никол Кидман се запознала со Скиентологијата во декември 1992 година, кога се родила Изабела и нејзините родители, инаку скиентолозите, не можеле да се грижат за неа. Никол и Том Круз (59) преку црквата ги контактирале и го посвоиле девојчето. Тие подоцна го посвоија Конор. Но, кога актерите раскинаа во 2001 година, Изабела и Конор останаа со нивниот татко, кој продолжи да ги воспитува во скиентолошки дух.

Кога Изабела се омажи во 2015 година, Никол не дојде на нејзината свадба, а кога една година порано почина таткото на актерката, Изабела не дојде на погребот. Никол овде-онде разговара со своите деца на телефон, а тие не се фотографирани заедно од 2006 година. Но, актерката вели дека со децата има сосема солиден однос и дека тие се во контакт преку социјалните мрежи. Сепак, тој признава дека мора многу да се потруди, бидејќи врската со Том не е како што треба, а има и прилично комплициран однос со посвоените деца.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО