2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Не му е важно дали ги познава жртвите, веднаш ги кутнува на земја

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На социјалната мрежа Инстаграм се појави вознемирувачко видео направено на белградските улици. Имено, на снимката се гледа како еден повозрасен човек тепа една помлада жена која лежи на асфалтот зад автобуската станица во центарот на Белград.

Како што е наведено во описот на снимката, станува збор наводно за маж кој редовно напаѓа и загрозува жени по улица, без разлика дали ги познава или првпат ги гледа во животот.

Пред да ја нападне девојката што е прикажана на снимката, тој наводно истепал уште две жени.

„Некој манијак тепа жени во центарот на Белград. Истиот овој човек истепа две жени пред да ја нападне оваа девојка. Кога ја удри девојката, таа падна на земјата, па некој друг човек дојде и ѝ помогна да се исправи. Тогаш настана расправија и со насилникот. Пред да се случи последниот инцидент, манијакот цели 20 минути им се дереше на сите минувачи“, наведено е во описот на снимката.

Засега не е познато дали е информирана српската полиција за овој случај, а исто така не е познат степенот на повреди што ги доживеала девојката од снимката.

Видеото можете да го изгледате ТУКА.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...

Руски „Искандер“ ги уништи сите, но светилиштето остана недопрено!

На социјалните мрежи се појави видео на кое наводно се гледа уништување на украински борбени возила и опрема во близина на Изјум. Наводно, Украинците паркирале...
spot_img
spot_img
spot_img