2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Не ги лути: Ова се најопасните хороскопски знаци

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ова е список на најопасните хороскопски знаци. Тие не се виновни.

1. Шкорпија
Колку сте изненадени кога ќе видите дека Шкорпијата е на врвот на оваа листа? Не многу… Со Скорпијата управуваат планетите Марс (агресија) и Плутон (уништување). Скорпијата природно доминира и сака игри на моќ, а во животот мора да има сè и секого во неговата околина под контрола. И приватно и професионално – Скорпиите копнеат по позиции на авторитет каде што можат да ја покажат својата моќ. Но, ако овие тенденции не се реализираат, тогаш чинијата се врти и понесигурните Скорпии можат да бидат доста опасни кога ќе почувствуваат дека нивната моќ или позиција на авторитет е загрозена.

Скорпијата е ориентирана кон борба и „преживување“ и секогаш е во потрага по потенцијални закани. Ако се чувствуваат загрозени, можат целосно да ја изгубат контролата и да ги нападнат луѓето што ги сметаат за опасни и да бидат неверојатно агресивни. Никогаш нема да покаже дека се исплашени, повредени или навредени, туку ќе ја планира својата одмазда со години, доколку е потребно, која потоа ќе ја спроведе без никакво внимание на никого околу него.

2. Овен
Следниот најопасен знак не е никој друг туку огнениот Овен со кој владее Марс. Како и со Шкорпијата со која владее Марс, Овенот е полн со агресивен потенцијал. За разлика од Скорпијата, Овенот е многу поотворен за неговата потенцијално опасна страна. Тие се отворено агресивни, нестабилни и обично физички силни и агилни.

Овните се темпераментни и „брзи на чкрапалото“. Тие се склони кон бес кога се заслепени од слеп бес. Симболот на Овенот сепак се неговите рогови и не е невообичаено да се види како го напаѓа непријателот жестоко како диво животно. Не се плаши да дојде во конфликт со луѓе кои се поголеми или посилни од него. Тие се прилично бестрашни пред заканите.

Како деца, тие сакаат да се борат и да играат војна. Како што стареат, насилните спортови стануваат екстра привлечен начин да се ослободи од нивната агресија. Исто така, многу од нив се одлучуваат за воени кариери. Иако Овните се можеби физички најдоминантниот знак, тие се на второто место бидејќи не се пресметани како Скорпиите.

3. Бик
Некои можеби ќе се изненадат кога ќе видат Бик со кој владее Венера овде. Што ги прави толку опасни? Ако сте виделе Бик целосно бесен поради нешто, веднаш ќе го разберете неговото место на оваа листа. Иако Биковите најчесто се мирни и мирни, кога ќе се налутат заборавате на смиреноста. Тогаш е време Биковите да експлодираат. Нивното славно трпение е засенето само од нивните познати напади на бес. За среќа, потребно е многу „охрабрување“ за овој знак да изгуби контрола.

Не би го очекувале тоа, но Биковите можат да бидат прилично сурови кога се лути. Кога ќе стигнат до таа точка, тие имаат тенденција да ги вознемируваат луѓето околу нив. Повеќето луѓе нема да ја видат оваа страна на Бикот, бидејќи обично владее нивната смирена и прибрана страна, но кога ги обзема бес, тие губат контакт со реалноста и имаат тенденција да им нанесат голема штета на луѓето околу нив.

4. Рак
Ракот е склон кон криминал од страст. Иако обично е премногу емотивно за да биде вистинска закана, понекогаш во нив се појавува бес без никаква најава и тогаш се незапирливи. Се разбира, Ракот нема основна желба или склоност кон насилство. Но, проблемите се јавуваат кога Ракот кој не е мирен и задоволен одеднаш ќе се најде соочен со деструктивни импулси кои доаѓаат од него.

Со такви силни негативни чувства, Раковите прво ќе се обидат да се смират, а ако се покаже дека не можат да ги контролираат своите насилни нагони, тогаш одеднаш може да се претворат во насилни манијаци. Најчестиот начин за откривање на насилната страна на Ракот е да им се закануваат на своите најблиски. Раковите се многу заштитнички настроени кон своето семејство и најблиските и можат да бидат непредвидливи и експлозивни кога се чувствуваат изневерени или загрозени.

5. Лав
Последен на листата на првите пет најопасни знаци е никој друг туку блескавиот Лав со кој владее Сонцето. Многу луѓе чувствуваат стравопочит кон Лавот, но малкумина сфаќаат колку понекогаш можат да бидат опасни. Не е во негов интерес да повреди некого, тие мислат дека се „возвишени“ поради таквите несоодветни емоции затоа што секогаш се подобри од сите други во сопствениот ум – особено луѓето кои се впуштаат во ситни кавги.

Но, кога Лавот ќе почувствува дека нивната позиција е загрозена, ќе се потруди вашата позиција да биде подредена на нивната. Тие се експерти за играње со луѓе и знаат како да го искористат своето влијание за да останат на прво место. Сакаат статус и да бидат доминантни, а на секоја закана долго паметат и негодуваат, пишува Popular Astrology.

Лавовите не бегаат од конфликти, а кога ќе ги избркате во ќош (или ќе направите нешто поради што ќе се чувствуваат така), ќе излезе гнев од нив и тие можат да ве прегазат и да ве остават без никакво каење, јавуваат 24. часови на ден.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Ковачевски: 100% ги покриваме потребите за електрична енергија за домаќинствата и за 20% се намалени сметките за малите потрошувачи

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, Димитар Ковачевски на денешната...

„Филипс“ планира да подели 6.000 откази до 2025 година

Холандската компанија „Филипс“ планира да  укине неколку илјади работни места за да ја подобри профитабилноста на компанијата, откако  имаше проблеми со пласманот на респиратори...

Николенко: Со изјавата дека Крим никогаш повеќе нема да биде Украина хрватскиот претседател го доведе во прашање територијалниот интегритет на Украина

Со изјавата дека Крим никогаш повеќе нема да биде Украина хрватскиот претседател Зоран Милановиќ го доведе во прашање територијалниот интегритет на Украина и тоа...
spot_img
spot_img
spot_img