8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Нејмар и Рамос си одат, Меси останува

НАЈЧИТАНО

Бразилецот Нејмар и Шпанецот Серхио Рамос сакаат да го напуштат ПСЖ. Играчите се незадоволни од односот на навивачите на парискиот клуб. Нејмар сериозно размислувал да го напушти клубот по мечот со Бордо, при што навивачите на сопствениот клуб го исвиркуваа и навредуваа.

Дополнително, на неговата одлука може да влијае и тоа што клубот нема да го задржи доколку добие интересна понуда. Сепак, потенцијалните купувачи ги одвраќа високата плата на играчот.

За возврат, Рамос беше незадоволен не само од непријателскиот однос на навивачите на мечот со Бордо, туку и од зборовите на спортскиот директор на клубот Леонардо, кој навести дека потпишувањето на Шпанецот е грешка.

Лионел Меси нема да го напушти клубот. Тој потпиша договор на две сезони и има намера да ги помине во ПСЖ, со оглед на фактот што другите клубови не му доставиле понуди во согласност со спортските и финансиските услови на ПСЖ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО