4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Нејзините обожаватели ја нарекуваат најубава фудбалерка на светот, ја следат 50.000 луѓе

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Агата Сентасо, 29-годишната фудбалерка која настапува за Венеција во Серија Б, се повеќе е во центарот на вниманието поради своето тело, но и поради фудбалските знаења.

На Инстаграм следеше повеќе од 50.000 луѓе, а од време на време знае да ги израдува своите следбеници со фотографии во бикини или атрактивни изданија.

Најлесче објавува фотографии од егзотични дестинации, но и со својот партнер Андре Милорини (34) кој игра во Серија Д за Лавело.

Во фудбалот се заљубила кога татко и почнал да ја носи на натпревари, а таа е голем фан на Англија.

Таа е и голем љубител на тенисот, а често им помага на лицата со посебни потреби.

Во една прилика изјави дека би сакал да игра со Ана Марија Марковиќ, убава Хрватка која според мислењето на повеќето е најубава во светот на фудбалот.

А Агата обожава во медиумското внимание.

„Ми се допаднаа написите кои ме нарекуваа најубава фудбалерка или една од најубавите фудбалери. Мило ми е што слушам дека сум убава“, искрено изјави Италијанецот.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img