18.1 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Неутешната Николина допатува во Белград

НАЈЧИТАНО

Српскиот историчар на уметност Видое Ристовиќ (44), сопруг на хрватската водителка Никола Пишек, починал во салонот за време на масажа, а додека се чекаат наодите од обдукцијата за да се утврдат точните причини за смртта, во јавноста се објавени уште некои детали.

 

 

Смртта на Видое Ристовиќ ја шокираше јавноста, а српски „Курир“ дознава на каква масажа бил историчарот кога му се слошило, по што, за жал, набрзо починал.

Видое наводно бил на масажа со струја, а масерката била жена на возраст од 60 години. За време на третманот наводно не го допирала Видое, бидејќи за овој вид масажа не е потребен физички контакт.

Николина Пишек вчера неутешна допатувала од Загреб во Белград, а во станот во Врачар, каде што живееле додека престојувале овде, примала сочувство од своите пријатели и пријателите на нејзиниот покоен сопруг.

 

Освен Николина, во станот пристигнала и првата сопруга на покојниот Видое, додека водителката била надвор. Видое од првиот брак ја има ќерката Матеа, а во бракот со Николина во декември 2014 година ја доби ќерката Уна Софија.

На последната објава на Видое, четири часа пред да почине, се наоѓа малата Уна Софија снимена во музеј во Мадрид.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО