17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Полошкиот регион, во Велешко, во Струмичко и во делови на скопската котлина

НАЈЧИТАНО

Нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Полошкиот регион, во Велешко, во Струмичко и во делови на скопската котлина.

Во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, велат метеоролозите.

И во следните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури. Нестабилност на повеќе места со пороен дожд и грмежи се очекува во среда и четврток во попладневните часови.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО