16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Непријатно изненадување за Оливио Вајлд: примени документи за старателство на сцената

НАЈЧИТАНО

Актерката Оливија Вајлд добила документи за старателство над децата сосема неочекувано – токму на сцената. Кафеавиот плик, во кој имало документи за старателство над децата кои ги имала таа и нејзиниот поранешен партнер Џејсон Судеикис, и бил предаден за време на презентацијата на новиот филм во Лас Вегас.

„Дали е тоа за мене? Актерката и режисерка Оливија Вајлд прашала со мирен глас кога и биле предадени документи означени како „лични“ и „доверливи“ на сцената на настанот во Лас Вегас во вторникот. Според Би-Би-Си, станува збор за документи за старателството над децата, кои ги имаат со нивниот поранешен партнер Џејсон Судеикис.

Таа брзо ја прегледа содржината на пликото и потоа продолжи со својот настап. Изгледаше како актерката да добила ново сценарио за филмот, пишува Би-Би-Си, но во средата се испостави дека станува збор за документи за старателството над децата на Вајлд и Судеикис.
Извор близок до Судеикис изјави за Variety дека актерот не знаел кога и каде неговите поранешни партнери ќе го предадат ковертот, бидејќи тоа е исклучиво во доменот на компанијата што ги доставува поканите. „Судејкис никогаш не би дозволила толку несоодветно да и бидат предадени документи“, додал изворот.

Вајлд е најпозната по улогата на Реми Хедли или „Тринаесет“ во серијата „Докторска совест“. Тие го запознаа Судеикис, најпознат на јавноста по улогата во серијата Тед Ласо, во 2011 година. Актерите се свршија една година подоцна и имаат две деца. Тие раскинаа во 2020 година.

На настанот реагираше и организаторот на настанот CinemaCon. Во изјава за Variety, тој напиша дека повторно ќе ги провери неговите безбедносни протоколи; се поставува прашањето како доставувачот на писмото можел да дојде директно на сцената, јавува Би-Би-Си.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО