13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Ненси Пелоси пристигнува на Тајван (во живо)

НАЈЧИТАНО

Претседателката на Претставничкиот конгрес на американскиот Конгрес, во секој момент се очекува да пристигне во Тајпеј, Тајван, и покрај противењето на Кина.

Кинеските власти предупредија дека војската нема да стои мирно, доколку таа го посети островот, кој Кинезите го сметаат за суверена територија. Во меѓувреме допираат информации дека кинеската армија го зголемува присуството во регионот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО