3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Ненси Пелоси е позитивна на тестот за ковид-19

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси е позитивна на тестот за ковид-19, се вели во соопштението од нејзиниот кабинет.

„Откако тестирањето беше негативно оваа недела, спикерот Пелоси има позитивен резултат на тестот за ковид-19 и е асимптоматски“, објави нејзиниот портпарол Дру Хамил на Твитер.

Таа е вакцинирана со двојна и со засилувачка доза.

„Пелоси ќе биде во карантин согласно упатствата на ЦДЦ и ги охрабрува сите да се вакцинираат, да примат засилувачка доза и редовно да тестираат“.

Инфекции со ковид-19 силно го погодија Вашингтон во изминативе денови, јавија локални медиуми.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img