Ненадејно почина моделот Џереми Рулеман

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Моделот Џереми Рулеман ненадејно почина на 27-годишна возраст. Причината за смртта на младиот американски модел засега е непозната.

Рулеман последен пат на Инстаграм се огласил пред три дена.

Меѓу првите кои ја објавија веста за неговата смрт е дизајнерот Кристијан Сириано, кој го сметаше Рулеман за своја муза.

„Никогаш не сум објавил вакво нешто, но навистина е тешко да изгубиш пријател кој имаше толку убава душа. Ова е за Џереми, најубавиот маж, кој им даде толку многу љубов на сите што ги запозна без разлика на сѐ. Ја испраќам сета моја љубов до неговото семејство и пријателите кои изгубија некој толку посебен. Знам дека ќе се сретнеме повторно еден ден, но во моментов сакам само да го гушнам. Одмори се добро Џереми, сите те сакаме многу. Испратете му љубов денес на неговото семејство, ве молам“, напишал Сириано на Инстаграм.

Рулеман претходно студирал психологија, но во 2017 година одлучил да ја продолжи кариерата како модел. Тој се појавил на неколку модни ревии на Сириано и бил модел за различни брендови и дизајнери.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img