28.9 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Нема патување во странство, премногу е ризично

НАЈЧИТАНО

Владимир Путин ја казнил ќерка си и ја спречил да отпатува во странство, каде сакала да го прослави својот 37-ми роденден. Наводно тоа го направил од страв дека Марија Воронцова нема да се врати во Русија, пренесува ДејлиМејл.

„Путин одговори со категорично одбивање и ги зајакна мерките за заштита на неговата ќерка Марија. Според нашите информации, најстарата ќерка на претседателот не планирала да се врати во Русија“, пишуваат руските медиуми.

Не се наведува дали причината е нејзиниот наводен план за бегство поради руската окупација на нејзиниот татко во Украина.

Инаку, Марија е најстарата ќерка на Путин, која ја доби со поранешната сопруга Људмила. Таа е една од санкционираните руски државјани поради поврзаноста со својот татко. Таа не смее да патува во повеќето западни земји, но веројатно може да си дозволи да отпатува на многу други места на планетата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО