5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Неколку лица се повредени утринава во Париз

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Неколку лица се повредени утринава во Париз, во напад со нож на железничката станица Гар ду Нор.

Според париски медиуми, полицијата го убила напаѓачот.

Бројот на повредени  не е соопштен, како и други детали за нападот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кина: Палењето на Куранот ја покажува лицемерието на некои западни политичари

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи Мао Нинг рече дека чинот на палење на светата книга Куран во Шведска и во други земји...

Десет намирници кои ќе го одржат вашето срце здраво

Ако сакате да се борите со срцеви заболувања, има многу намирници што можете да ги вклучите во вашата исхрана за да го направите тоа....

Го прашавме докторот: Како да го намалиме ризикот од мозочен удар

„Мозочниот удар се случува кога ќе се прекине снабдувањето со крв во мозокот, а мозочните клетки се влошуваат, односно умираат. Оштетувањето на мозочните клетки...
spot_img
spot_img
spot_img