-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Нека вашите стапала светат во живи нијанси: Оваа боја за педикир е овогодинешниот хит

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Нови живи нијанси на светли лакови и педикир кои ќе ве пленат!

Силно се надеваме дека оваа сезона ќе успееме да им го дадеме потребниот одмор на нашите внатрешни папучи и конечно да ги покажеме нашите негувани стапала. Всушност, ќе има многу можности да го прошетате местото во елегантни сандали со прерамки, што значи дека вашите прсти ќе добијат големо внимание. Затоа не треба само да се фаќате за најблискиот лак – време е да размислите за главните трендови на бои за педикир за летото 2022. Ќе имате среќа без разлика на се, но вие сте личност која има работа, така што лакот на вашите внимателно негувани нокти на нозете ќе ви биде оддалеку.Истакнете се, но не оддалечувајте се од виолетовите неутрални бои, во листата подолу ги најдовме моментално актуелните нијанси.

Неочекувано, но сосема вистинито, се чини дека мотото на овогодинешното лето е „храбри тонови и нијанси“. Колку е похрабро полирањето што ќе го избереме, толку подобро ќе живееме во чекор со трендовите. Експертите велат дека љубителите на педикир ова лето повеќе ќе бидат наклонети кон светли и неонски нијанси отколку кон пастелни. Пастелните бои имаа добар успех во пролетта, но ова лето сме подготвени за нешто позабавно и спонтано, бидејќи оваа година благодарение на повторното отворање конечно ќе можеме да ги напуштиме домовите и да уживаме во летото. Сепак, тоа не значи дека не се вклучени пастелните бои – во тренд се и нежните сини и виолетови бои кои изгледаат подеднакво убаво на нозете како и на рацете.

Летото е тука, затоа е време да ги извадите ноктите, ножиците и вашите омилени лакови. Подолу ќе најдете осум бои за педикир, за кои експертите сметаат дека ќе долетаат во прв план.

1. Искри
Експертите велат дека светките не се наменети само за празници. Ништо не дава тон за забава на сонце како блескавите нокти на нозете. Никогаш не можете да погрешите со класична светкава сенка, како сребрена или златна. Доколку сакате да ја промените бојата, пробајте пастел или неонски сјај.

2. Сини нијанси на сино
Небесно сините нијанси, како Mali-blue Shore од O.P.I., ќе бидат во тренд ова лето. Мирна класика, како небесно синиот лак, е совршен начин да го пренесете чувството на викенд на море на вашите нокти.

3. Светло портокалово
Трендот на неонско портокалова боја најдобро се опишува со зборовите: „Изберете смели бои на прстите што зборуваат погласно од вас!“ Изгледите може да изгледаат прилично застрашувачки, но сè уште не го отпишувајте. Во деновите кога вашата облека се состои од неутрални бои од глава до пети, почестете се со жива нијанса која ќе обезбеди возбудлив допир на боја.

4. Совршени бели нијанси
Добри вести за сите минималисти: непроѕирната бела ќе биде една од најпопуларните бои за педикир. Оваа боја е неутрална, чиста и оди со се. Чистата и свежа нијанса изгледа добро на секој што ја носи. За нежен проѕирен изглед, одлучете се за еден слој, за подобар ефект на покривање, а потоа за два или три.

5. Светло зелена
Зелената е генерално многу популарна боја во модата и убавината ова лето, па секако ќе биде жешка неонска зелена ова лето. Со оваа боја, можете да изберете од многу различни нијанси. За почеток, трендот на светли нокти во боја на грашок беше хит меѓу инфлуенсерите и веројатно ќе добива на популарност цело лето. Можете исто така лесно да се одлучите за повеќе лимонови нијанси.

6. Прекрасна виолетова
Нежните, пастелни виолетови бои изгледаат прекрасно и одат со речиси сè. Експертите велат дека оваа боја е совршена боја за педикир за некој што сака нешто универзално и модерно.

7. Фуксија боја
Жешката розова боја сега не е само голем тренд во модната индустрија, експертите велат дека луѓето ја користат оваа нијанса и за прстите на нозете. Оваа нијанса е светла, забавна и одлично оди со различни сандали. Буквално вреска во лет.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Филмска потера во Србија: Четворица киднапирале млад човек, барале 200.000 евра откуп

Младо момче (18), кое четворица киднапери, од кои едниот малолетник, насилно го внеле во автомобил, а потоа од родителите побарале 200.000 евра како откуп,...

Балканот го зафати снежно невреме: Во Србија над 25.000 луѓе останаа без струја

Патиштата беа затворени, а повеќе од 25.000 луѓе во Србија останаа без струја поради бурните ветришта и снежното невреме во неделата, додека во Црна...

Ева Лонгорија во слободното време се колне во модните тренерки

Холивудската актерка Ева Лонгорија секогаш е негувана од глава до пети на црвените теписи, а во слободното време повеќе сака да скока во нешто...
spot_img
spot_img
spot_img